środa, 29 lutego 2012

Odrobina luksusu

Silkbloom extra fino kupiłam już dawno, bo podobał mi się kolor i połysk tej włóczki. Zaczęłam dziergać bluzeczkę, ale bez przekonania i po zrobieniu karczku odłożyłam robótkę na bok.
Dwa precelki Lace Merino dostałam w prezencie - cienkość tej włoczki jest porażająca.
Połączyłam te dwie nitki - przy czym teoretycznie Silkbloom ma 300 m, a Lace Merino 430 m. Jednak po połączeniu 3 motków Silkboom (900 m) i 2 motków Lace Merino (860 m) zostało mi kilkadziesiąt metrów ... Lace Merino.
Bluzkę zrobiłam od góry - dodając oczka nie tak jak w klasycznym raglanie, a po środku przodu i tyłu oraz w linii ramion.
Dzięki temu oczka układają się skośnie. Trochę kłopotów nastręczało zakończenie rękawów i dołu tak żeby wygubić skosy. Robiąc ściegiem pończoszniczym musiałam szybciej zbierać oczka na bokach niż po środku, bo inaczej boki były znacząco dłuższe. 
I jeszcze detal środkowego warkocza. Bluzeczka jest bardzo ciepła i lekka.
Zużyłam 3 motki Silkbloom i 2 motki Merino Lace (razem 25 dkg włóczki) na bluzkę w rozmiarze XL, druty 3,75. Wydajność połączonych włóczek mile mnie zaskoczyła, a pięky połysk Silkblooma jest widoczny.
W ostatnim tgodniu przetoczyła się przez naszą rodzinę jakaś paskudna infekcja grypopodobna. Mnie tak ścięło z nóg, ze przez dwa dni nie miałam siły nawet na robienie na drutach.
Zaczęliśmy już poważne przygotowania do wakacji - za oknem wiosenne słonko więc i wakacje jakby bliżej. Drugą połowę sierpnia planujemy spędzić we Francji, w okolicach Paryża i rzeczywiście to już ostatni dzwonek na rezewowanie miejsc na campingach.

7 komentarzy:

 1. Dziękuję za inspirację, mam obie niteczki i może pójdę Pani śladem. Często zaglądam na Pani bloga i podziwiam prace:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam taki kolor, cudnie wygląda no i bluzeczka bardzo udana.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo oryginalną i ciekawą bluzkę wymyśliłaś. A kolory włóczki - wspaniałe.


  A czy nie dałoby się zlikwidować tej weryfikacji słownej. Jest przerażająca...

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne kolory i bluzeczka niczego sobie;)
  Pozdrawiam

  Faktycznie weryfikacja obrazkowa jest wnerwiająca:)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ciekawa bluzka i pieknie sie prezentuje..taki kolor tez lubie..pozdrawiam ania

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyłączyłam weryfikację obrazkową, bo rzeczywiście ostatni bardzo się skomplikowała.
  Teraz komentarze będa przeze mnie moderowane.
  ...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś robienia swetrów tą metodą nauczyła mnie moja ciocia, niestety nie zapisałam schematu i dawno już takiego swetra nie robiłam, ale o ile dobrze pamiętam aby uniknąć dłuższych boków należy gubić kolej 5, 4, 3 i 2 oczka.
  Pozdrawiam - gosiap

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.