czwartek, 21 listopada 2013

Zimowy, na suwak

Włóczka z wiosennej eskapady do Włoch, konkretnie z sobotniego targu w Padwie, pół na pół wełna z akrylem, stosunkowo luźno skręcona. Kupiłam 70 dkg - w zamyśle na coś większego. Próbka na drutach nr 5 wypadła pomyślnie, ale nie mogłam się zdecydować co z tego będzie. W końcu stanęło na rozpinanym swetrze, ale guzików w swetrach nie lubię, więc....
Zaczęłam od dolnej plisy - trzymającej fason, ale niezbyt mocno ściągającej. Warkocze na 4 oczkach a pomiędzy nimi 3 oczka lewe.
 Takie same warkocze rozpoczynają rękawy.
 Na środku rękawów warkocz na 6 oczkach- po bokach po 2 oczka lewe.
Na środku podwójne warkocze - najpierw rozważałam wykorzystanie ich do sznurowania swetra, ale potem zdecydowałam się na suwak. Wykończenie wymaga chwili uwagi, ale lubię takie zapięcie.
Plisę przy suwaku wykonałam z resztki merino stretch, po tej kamizelce. W rzeczywistości kolory lepiej pasują, a rozciągliwość merino stretch pozwoliła odpowiednio naciągnąć plisę przy jej doszywaniu.
Kołnierz zrobołamy tak samo jak mankiety rękawów - warkocze na 4 oczkach na przemian z 3 oczkami lewymi. A rękawy długaśne - można swobodnie schować dłonie albo wywinąć.
Całość robiona od dołu, na wysokości pach dołączone rękawy, a potem wyrabiany raglan. Wolę robić sweter od góry, bo nie obawiam się wtedy, że mi zabraknie włóczki, ale raglan robiony od dołu lepiej wygląda i mniej się rozciąga.

6 komentarzy:

 1. ...i tak oto powstał bardzo fajny sweterek ... Ciekawy pomysł z warkoczowym ściągaczem. Osobiście wolę guziki, ale w takim sweterku tez chyba zdecydowałabym się na suwak. pozdrawiam cieplutko w ten ciepły jesienny dzień :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, ciekawe...szczególnie przy zameczku te pliski warkoczykowe!: Zapraszam na candy!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś bardzo kreatywna. Świetny sweterek. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysl z tymi sciagaczami warkoczowymi!!!! A caly sweterek uroczy!!! W kolorkach jesiennych!!!! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.