wtorek, 10 marca 2015

Wiosna w ogrodzie albo dzianina z wanienki

Ostatnie 6 tygodni męczyłam tego giganta - koc o wymiarach około 140 cm x 200 cm.
Zaczęłam gdy w ogrodzie leżał śnieg, a włóczki na koc zajmowały sporą miskę-wanienkę.
Nawet moje, nad wyraz obfite, zapasy nie pozwoliły na zaplanowanie dzianiny, o soczystych wiosennych kolorach, bez zakupu włóczki. Dokupiłam 3 kolory: - limonkową Gipsy (mieszankę wełny i akrylu, 100 g/100 m), ciemnoturkusową Lanagold (w 2 grubościach) i żółtą Merino Exclusive (Yarnart) - w sumie kilogram włóczki, a drugi kilogram dołożyłam z przepastnych szufla z zapasami.
Zaczęłam od robionych w okrążeniach kwadratów, zeszyłam je ściegiem dziewiarskim i obramowałam szarym pasem, a potem robiłam prostokąty na każdym boku, dobierając oczka na poprzecznych brzegach. Druty skręcane (ja używam Knit Pro) są niezastąpione przy takim projekcie - pod koniec miałam ponad 4 metry bieżące w jednym rządku, więc przerabiałam kolejne boki, każdy na oddzielnej żyłce, odkręcając druty i dokręcając końcówki po przerobieniu każdej części.
Całość robiłam na drutach nr 8 - dzianina jest bardzo gruba i mięsista, a na obramowanie zużyłam prawie półtora motka Gipsy.

10 komentarzy:

 1. Wspaniały!!! No po prostu zatkało mnie z wrażenia:) jestem pełna podziwu.... mi też zamarzył się koc z włóczki i dziergam na szydełku kwadraty..... może kiedyś i ja porwę się na taki projekt:)))
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pełna podziwu nad Twoim dziełem --GRATULUJĘ

  OdpowiedzUsuń
 3. Imponujący pled. Jest bardzo ładny i oryginalny. Kto nie robił takiego "giganta" na drutach - nie wie ile pracy kosztuje. Tym bardziej podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dziękuję za miła słowa - pod koniec pracy gigant dosłownie był ciężki, a przez to trudny w robocie. A poza tym każda kolorowa łatka ma początek i koniec nitki (często podwójnej lub potrójnej) więc ilość nitek do zaszycia była ogromna, ale o dziwo z tym poszło naprawdę szybko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowity.... Ależ się napracowałaś, super koc!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeden z najfajniejszych i najbardziej oryginalnych pledów jakie widziałam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały pled...pracy co niemiara ale warto dla takiego efektu!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.