środa, 30 czerwca 2010

Torebki, do znudzenia, i inne drobiazgi


Gotowa jest kolejna torba - kolor i podszewka już znane, fason zupełnie inny. Torebka jest spora, w środku dwie kieszenie - jedna na suwak, a druga przedzielona na dwie części. Uszy do ręki albo na ramię. Tym razem filcowałam w niższej temperaturze i sfilcowało się mniej - jeśli próbka filcownia jest dobra nie należy nic poprawiać w parametrach przy filcowaniu gotowej torby.I jeszcze detal - koralik przy suwaku. Wyprosiłam go w galerii na I piętrze w Centrum Handlowym LAND  - bardzo serdecznie dziękuję - pasuje znakomicie.

Co do koloru torby to dobrze oddaje go pierwsze zdjęcie.
I jeszcze mała, pomarańczowa - na razie bez podszewki. Tę, raczej wątpliwą, przyjemność zostawiam na weekend.
 A zapowiada się, że nie będzie to jedyna podszewka bo kolejne dwie torby już w robocie - zaawansowanie na razie umiarkowane, ale PKP dołożyło dziś swoją cegiełkę - wracałam półtorej godziny zamiast 23 minuty. Przezornie zapakowałam wczoraj do torby dodatkowy motek exclusive. Włoczka skończyła mi się tuż przed moją stacją, więc czas nie był całkiem zmarnowany.
Z drobiazgów kolejne spinki do włosów - kupilam jeszcze większe automaty niż ostatnio i kombinuję.
I jeszcze pierwsza próba z biglem - małe nie wiem co - etui chyba. Raczej na coś długiego, bo drobiazgi trudno wyjąć. Bigiel jest maleńki - chciałam spróbować czy trudno coś takiego zamocować. Trudno nie jest, ale trzeba uważać, żeby nie zrobił się luz na zamykaniu. Bigiel zacisnęłam na wsuniętej robótce, ale na wszelki wypadek posmarowałam wcześniej klejem wnętrze ramki. Powinno się trzymać naprawdę mocno.

4 komentarze:

 1. Boskie torebki! Bardzo, bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aleś pokazała wspaniałości! Normalnie torba zielona z akcentami turkusu? jest rewelacyjna-urzekła mnie. Szalenie mi się podoba. Pomarańczowa też ładna, ale to już bardziej nie mój styl. A kolejne cudo - to etui bardzo ponysłowe!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że torby się Wam podobają.
  Pomarańczową zrobilam z myślą o jakiejś małej damie - rozmiar niewielki, a podszewka będzie młodzieżowa i bajecznie kolorowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Torebki cudowne, rzeczywiście ta zielona urzekająca. Pozostaje tylko pozazdrościć pomysłów...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.