sobota, 19 stycznia 2013

Komplet z rękawiczkami

Na zamówienie.
Po raz pierwszy pokazuję tu rękawiczki - kiedyś robiłam, a teraz wróciły (na zamówienie)

Tym razem z Lanagold połączonej z Angora Gold Batik. Początek 28 oczek - podwójny ściągacz, dalej gładko, zbieranie oczek jak w raglanie. Na czubku oczka (po 6 z każdej strony) zeszyte graftingiem. Palec wyrobiony na 14 oczkach.
W komplecie z czapką i szalikiem. Czapka z melanżu - te same włóczki co na rękawiczkach. Brzeg czapki - podwójny ściągacz, dalej gładko. Na zakończenie oczka zbierane w 8 miejscach.
I jeszcze raz całość razem. 
Szalik wykonany z samej Angora Gold Batik, szerokość około 20 cm - pas dzianiny zaczęty provisional cast on zeszyty graftingiem (początek z końcem). Frędzle ze sprutych oczek brzegowych.

8 komentarzy:

 1. Sympatyczne, wesołe kolorki, a wszystko wygląda bardzo miękko i przytulnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale boski - cudnie wyglądają te kolorki :) ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny komplecik, kolorki świetnie na pewno wyglądają na śnieżnym tle codzienności zimowej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. witam, czy mogłaby Pani podać ile włóczki potrzeba na czapkę i szalik? i gdzie kupić te konkretne rodzaje. dziekuje. aneta

  OdpowiedzUsuń
 5. Na taki komplet potrzebny jest 1 motek fioletowej Lana Gold i 2 motki Alize Angora Batik Design (przy wąskim szalu sporo zostanie, przy szerokim już nie tak wiele). Można też kupić 1 motek Alize Angora Batik Design, zrobić czapkę i rękawiczki z melanżu 2 włóczek, a potem szal z tego co zostanie.
  Ja kupuję włóczki w internecie - tym razem w pasmanterii nasze-motki.pl, bo tylko tam była Angora w odpowiedniej kolorystyce.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.