niedziela, 21 lutego 2010

Jeszcze jeden plasterek

Pokazany kilka dni temu, w stanie zupełnie początkowym, plasterek w kolorze turkusowym został skończony:
Rozmiary ma pokaźne - włoczka Alpaca T/25 od edziewiarki. Włóczka mnie zachwyciła - zużyłam nieco ponad 5 dkg czyli pół motka, a więc cena w przeliczeniu na gotowy wyrób wcale nie jest bardzo wysoka. Gotowy szal układa się znakomicie:
Jedynym problemem dla osób bardzo wrażliwych może być to, że włoczka jest delikatnie drapiąca, naprawdę delikatnie, ale nie da się tego pominąć.
I jeszcze słówko o drutach - Knit Pro wydają się niezastąpione, a możliwość zmiany żyłki na inną długość jest bardzo dużym udogodnieniem.

4 komentarze:

 1. Świetny ten plasterek. Cudowny kolor :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zachęciłaś mnie taką pozytywną recenzją Alpacany, zastanawiałam się nad jej zamówieniem właśnie jako dodatek do zestawu KnitPro'sów ale teraz już jestem pewna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycający ten plasterek. Też jestem fanką Alpaki T/25 z e-dziewiarki. Po wypraniu i wypłukaniu w płynie zmiękczającym jest cudownie miękka i absolutnie NIE podgryza.
  Druty KnitPro czasem przy wkręcaniu (b.rzadko!) stawiają opór lub "nie dokręcają się". Nic na siłę! Należy wtedy je zamienić końcówkami żyłki - wykręcić już osadzony i wkręcić w miejsce "oporne", drugi w wolną końcówkę. Miałam tak, zamiana działa.
  Świetne rzeczy robisz.

  Pozdrawiam
  Maria-wr

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakimi drutami robila Pani to CUDO ?
  Oprocz Alpaki jaka inna wloczke Pani proponuje /troche grubsza mialam na mysli/ i o jakim skladzie/wiekszy procent welny,czy akrylu?/
  Pozdrawiam
  Ewa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz.